Shuttered Dreams
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomePortalFAQSearchMemberlistRegisterLog in

 

 Credeți în Dumnezeu?

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Rogue
Admin
Admin
Rogue

+100 posts
this user has posted more than 100 posts on the forum
RPG player
this person does RPG on the forum
Sociable
for persons is very talktative on the forum
+1000 posts
this user has posted more than 1000 posts on the forum
1 month
this user have registered on the forum from more than a month
Graphic designers
this user has graphic skills

Posts : 3476
Join date : 2022-12-17
Age : 29

Credeți în Dumnezeu? Empty
PostSubject: Credeți în Dumnezeu?   Credeți în Dumnezeu? EmptyFri Dec 23, 2022 10:35 am

Credeți în Dumnezeu? Dbzanw2-a15ca519-0b2e-4b68-a8aa-1c4681d3b008.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzJmNWNmMjI1LTNmZWQtNDJlMi04MTlhLTZiOTY2MjJlNDM0ZlwvZGJ6YW53Mi1hMTVjYTUxOS0wYjJlLTRiNjgtYThhYS0xYzQ2ODFkM2IwMDgucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
Religia este un subiect controversat, dar cred că putem să discutăm civilizat niște păreri fără să ne înțepăm doar pentru că gândim diferit

Eu unul cred în sinea mea că există această forță superioară, dar nu sunt fanatic... adică nu mă duc pe la mânăstiri, nu mă arunc în genunchi când sunt la biserică și alte nebunii. Cred în sinea mea că astea sunt de ochii lumii și important e credința să o ai în suflet pentru tine , nu ca să te vadă alții


Credeți în Dumnezeu? C8bac54c9a235302eb084c6671b69770
Back to top Go down
https://shuttereddreams.forumgratuit.ro
Xiphion.
Moderator
Moderator
Xiphion.

+100 posts
this user has posted more than 100 posts on the forum
Sociable
for persons is very talktative on the forum
RPG player
this person does RPG on the forum
1 month
this user have registered on the forum from more than a month
Translators
this user has translating skills

Posts : 365
Join date : 2022-12-19
Age : 26
Location : Ketterdam

Credeți în Dumnezeu? Empty
PostSubject: Re: Credeți în Dumnezeu?   Credeți în Dumnezeu? EmptyFri Dec 23, 2022 12:58 pm

Credeți în Dumnezeu? ET2OXHRCredeți în Dumnezeu? 3kBZb0m

Și eu sunt de părere că trebuie să ai credința în suflet și da, cred în Dumnezeu, pentru că am trecut prin niște momente grele și am reușit să mă lupt cu ele, iar doctorul meu i-a spus familiei mele că mă lupt cu mine ca să mă fac bine și cred că dacă nu ar fi existat Dumnezeu, nu m-aș fi făcut nici eu bine.
Nu zic că este un lucru rău să mergi la mânăstiri, am fost și eu de câteva ori, însă sunt de părere că e bine să nu exagerezi cu asta, e bine să mergi la mânăstire pentru liniștea ta sufletească, ci nu pentru a face impresie. La fel este și când vine vorba de mersul la biserică.
Nu uitați că Dumnezeu este lângă noi în orice moment și că ne dă puterea de a lupta și dacă mergem la biserică, și dacă nu mergem. ^^

Credeți în Dumnezeu? ET2OXHRCredeți în Dumnezeu? 3kBZb0m


Credeți în Dumnezeu? Myirjym

Apacha likes this post

Back to top Go down
https://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro/
The author of this message was banned from the forum - See the message
Midori
member
member
Midori

+100 posts
this user has posted more than 100 posts on the forum
1 month
this user have registered on the forum from more than a month
Graphic designers
this user has graphic skills
Translators
this user has translating skills

Posts : 112
Join date : 2022-12-19
Age : 26
Location : Oradea

Credeți în Dumnezeu? Empty
PostSubject: Re: Credeți în Dumnezeu?   Credeți în Dumnezeu? EmptySun Dec 25, 2022 10:52 pm

Credeți în Dumnezeu? Shoto111
Eu personal nu cred in Dumnezeu. Nu mi-am gasit niciodata cuvintele potrivite ca sa descriu motivul pentru care nu cred in Dumnezeu si nu-mi place partea asta de religie, dar gandul la cele doua chestii imi provoaca un sentiment neplacut.

Daca e sa cred in cineva sau intr-un concept anume, pot sa spun ca eu cred in ideea ca exista cineva langa mine (ca un fel de ingeri) si "vegheaza" asupra mea. Pentru mine, cei doi "ingeri" sunt mama mea si bunica, doua persoane dragi care nu se mai afla in viata mea.


[center]Credeți în Dumnezeu? 3bb5c05acc13fe87943afe16ad2f5ff9

[/center]
Back to top Go down
https://animeloverss.forumgratuit.ro/
Sponsored content





Credeți în Dumnezeu? Empty
PostSubject: Re: Credeți în Dumnezeu?   Credeți în Dumnezeu? Empty

Back to top Go down
 
Credeți în Dumnezeu?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Shuttered Dreams :: Fun Zone :: Cafenea-
Jump to: